اثرات اسپیرولینا

حال تأثیر اسپیرولینا چیست؟ اسپیرولینا در واقع اشتها را کاهش می دهد و سطح انرژی شما را بالا می برد. اما این رابطه هنوز غیر مستقیم است، زیرا کاهش اشتها لزوماً به معنای کاهش مصرف غذا نیست و همچنین به این معنی نیست که سطح انرژی بالا لزوماً شما را به سمت شروع تمرینات بیشتر سوق می دهد.

بسیاری از مردم فقط دوست دارند غذا بخورند زیرا طعم خوبی دارد ، نه به دلیل گرسنگی! بنابراین حتی کاهش اشتها هم تاثیری در آنها نخواهد داشت. بعضی از افراد حتی هنگام غذا خوردن حالت تهوع می‌ گیرند اما این امر مانع از خوردن بیشتر آنها نمی شود. یا عنوان مثال، فرض کنید شما یک کارگر کارخانه هستید و یک وعده غذایی با اندازه معمولی برای شما تهیه می شود. اگر اشتهای شما کاهش یابد، آیا واقعاً شروع به دور انداختن بخشی از آن وعده غذایی می کنید؟

تا زمانی که عادت های غذایی خود را کنترل نکنید ، صرف نظر از اینکه لوازم و مکمل های شما گران است، کاهش وزن تقریباً غیرممکن است. با این حال ، اگر جدی و آماده تغییر عادت‌های غذایی خود هستید، اسپیرولینا می تواند به شما کمک کند و در واقع باعث کاهش وزن شما می شود.

آیا مصرف اسپیرولینا واقعا موثر است؟

امروزه، حفظ رژیم غذایی صحیح آسان نیست. ارزش غذایی غذای مصرفی اغلب نامتعادل است و در نتیجه بدن ما میل به مصرف بیشتر را حفظ می کند. این امر خصوصاً در مورد فست فودها صادق است زیرا آنها تقریباً چیزی جز چربی و مواد نگهدارنده فراهم نمی کنند و چه ترکیب زیبایی از بدبختی!

اگر اسپیرولینا مصرف کنیم، بدن می تواند مواد مغذی اضافی مورد نیاز خود را دریافت کند، زیرا نه تنها اسپیرولینا سرشار از ویتامین ها و رنگدانه های ضروری است، بلکه دارای پروتئین بسیار بالایی نیز می باشد. پروتئین بهتر از کربوهیدرات و چربی قادر به رفع گرسنگی است. بنابراین یک رژیم غذایی پروتئینی نیز برای مدیریت وزن موثر به نظر می رسد. با این حال ، بر خلاف بافت های سخت هر پروتئین دیگر ، سلول های ساده اسپیرولینا می توانند در آب حل شوند و بدین ترتیب تمام پروتئین آن فقط در عرض چند دقیقه قابل هضم است. به این ترتیب است که مصرف اسپیرولینا بلافاصله منجر به کاهش اشتها یا هوس غذایی می شود و می تواند به شما در کنترل وزن کمک کند.

به خاطر داشته باشید که بهترین راه مصرف با معده خالی و حدود 30-60 دقیقه قبل از غذا است. اگر آن را درست قبل از غذا مصرف کنید، به سختی متوجه کاهش اشتها خواهید شد. مصرف آن بعد از ناهار هیچ تأثیر بزرگی در کاهش وزن نخواهد داشت.

همچنین اگر در زمانی از روز احساس گرسنگی می کنید می توانید برای کنترل اشتهای خود 2-3 گرم (1 قاشق چایخوری) اسپیرولینا میل کنید.

اسپیرولینا سطح انرژی شما را افزایش می دهد و این امر موجب می شود انرژی بیشتری برای ورزش کردن داشته باشید و بیشتر ورزش کنید. این تمرین اضافی می تواند به شما کمک کند تا چربی را به طور موثرتری بسوزانید.

اسپیرولینا یک مزیت بزرگ نسبت به قهوه ، چای و سایر مواد تنرژی زا دارد، زیرا این اثر جانبی ذاتی آنها نیست. در واقع برخلاف سایر داروهای تقویت کننده ، که فقط باعث تقویت موقتی می شوند و سپس در نهایت احساس ضعف می کنید ، اثر انرژی بخش اسپیرولینا ثابت است و می تواند در طول روز انرژی شما را بالا نگه دارد.